Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Uragán Rosťa Kala ovládl únorový Senior Cup

« zpět na seznam

15.2.2020

Uragán Rosťa Kala ovládl únorový Senior Cup

Sobota 15. února 2020 patřila v Xbowlingu ValMez našim seniorům. Hlavního hracího dne se sešlo všech přihlášených 21 hráčů, a když k tomu přičteme 11 hráčů z předehrávky, dostaneme se ke krásnému celkovému počtu 32 hráčů. Pochvala všem za včasný příchod a turnaj Senior Cup Tour ValMez mohl začít.

Nejdříve shrneme výsledky čtvrteční předehrávky, kterou jako uragán jasně ovládl nový přírůstek Rosťa Kala a průměrem 207 bodů, ženy v předehrávce reprezentovala nejlepším průměrem téměř 199 bodů Janča Irglová. A právě Rosťa a Jana hráli předehrávku spolu na dráze a docela jim to očividně svědčilo. Jen nastíníme, že ti stejní a dokonce na stejné dráze si zahráli spolu i finále. Ale jak to dopadlo, to až za chvíli.

Sobota pak uvítala dalšího člena naší senior rodiny a to Michala Poprockého a musíme říct, že v prvním turnaji se dostal hned do finále. Super. Jinak celkový průběh byl poměrně klidný, i bouřlivák Franta Folta, který se lehce zranil ještě před samotným startem a to i když se mu extrémně nedařilo, byl jako „beránek“. Průběh byl klidný až vláčný a tak přejdeme rovnou k výsledkům. Obecně se hráčům moc nedařilo, borci jako Franta Folta, Láďa Šmelcer, Bob Vančík i navrátilec Milan Kaplan skončili překvapivě až u samého dna tabulky. Prostě není každý den posvícení. Naopak na druhém místě tabulky za vedoucím Rosťou Kalou se usadil Franta Mlčák s hezkým průměrem 203 bodů, třetí a čtvrté místo brala děvčata Janča Irglová a Anička Stromšíková, pátý byl Peťa Bittala a TOP šestku kvalifikace uzavřel Milan Bohačík.

Do finále se bohužel nedostavili hráči, kteří postoupili z předehrávky a to Milan Bohačík a Svaťa Pavlíček a tím dali příležitost prvnímu a druhému nepostupujícímu Peťovi Milišovi a Zigymu Kokurowskému. Bohužel ani jednomu finále nevyšlo, jak by si přáli. Finále se teď hraje na dvě hry a jako třetí se počítá průměr všech her z kvalifikace. Po první hře nebylo jasné vůbec nic, trochu překvapil Rosťa Kala, který nezahrál první hru nijak extra a byl po první hře až šestý, nicméně další hrou dal jasně najevo, že kvalifikace nebyla náhoda a že titul si chce odvést. Proto pro jistotu zahrál nejvyšší nához dne a to krásných 279 a bylo vymalováno. Finále naopak mělo skutečně kvalitu, protože na bednu bylo potřeba průměr dvou her neskutečných 205. A to jsou prosím vás senioři! Ne, nechtěli bychom proti nim hrát ligu. Takže kdo doplnil vítěze? Druhý skončil ostřílený Peťa Bittala a třetí místo vybojoval Franta Mlčák. Na nepopulární bramboře se umístila nejlepší žena Janča Irglová a to s průměrem finále 193. Paráda. Pátý celkově skončil Honza Jelínek a ženský prapor podržela také šestá Anička Stromšíková.

Tak a máme tu konec, skvělý turnaj, skvělá zábava no a skvělí vy všichni. Děkujeme moc a doufáme, že se s většinou uvidíme v našem centru Xbowling ValMez za měsíc 14. března 2020 při třetím turnaji Senior Cup Tour ValMez.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez