Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

V lednovém senioru vypálil všem rybník Láďa Krusberský

« zpět na seznam

25.1.2019

V lednovém senioru vypálil všem rybník Láďa Krusberský

Přišel další rok a naši senioři se sešli v Xbowlingu ValMez v sobotu 12.1.2019 opět v hojném počtu a to i přes počasí, které u nás zrovna panuje, aby si to rozdali mezi sebou o první pohár v jejich Senior Cup tour Valmez. Celkem dvacítka hráčů si to rozdala v sobotní kvalifikaci a další tři čekali, jak to dopadne, protože si střihli již ve čtvrtek předehrávku.

Kvalifikace probíhala v celku poklidu s trochou kouřové clony a s novou dvojicí kohoutů, kdy chybějícího Frantu Foltu nahradil Peťovi Miklišovi skvěle Rosťa Sousedík. Chvílemi až se dalo říct „mládeži nepřístupný turnaj“ dostal zajímavé obrátky a to i krásnými výsledky, kdy po odečtu nejhorší hry byli tři hráči s průměrem nad 200 a tři nad 190, za což jako klobouček. Nejlépe zvládli kvalifikaci Peťa Bitala (1064 b.), Radek Šobora (1036 b.), Láďa Šmelcer (1002 b.), Tonda Váňa s Láďou Krusberským (oba 980 b.) a Peťa Mikliš (973 b.). Holky nechali pánové prozatím dost vzadu, kdy se probojovaly do finále z osmého místa Janča Irglová a desátého Maruška Hermanová.

No a jako obvykle a už se to očividně ujalo i u hráčů, padlo rčení, že finále je úplně jiná hra, no a že byla. Hned první hrou a nejvyšším náhozem dne 236 sice rozbalil finálové tažení Peťa Bittala, ale nebyl sám a s dvoustovkami se rovněž připojili Janča Irglová a Láďa Krusberský. Všichni tři hráli finále skvěle a ještě po druhé hře si upevnila svou pozici Jana, ale ze zálohy rozkopl dveře výše zmíněný Láďa Krusberský (646 b.) a nedal nikomu svou finálovou hrou absolutní šanci. Když vezmeme v potaz, že všechny tři hry zahrál nad 200 a průměrem 209, tak není asi co řešit. Jen dodat „pěkná práce“. Takže vítěze máme a kdo byl druhý a zároveň nejlepší žena? Samozřejmě Janča Irglová (640 b.), na což jsme si už minulý rok museli začít zvykat, no a bednu zaslouženě doplnil za celodenní výkon Peťa Bittala (611 b.). Nepopulární bramboru si odváží Tonda Váňa (585 b.), následován Peťou Miklišem (577 b.) a generálem Lubou Materou (575 b.), který si svůj pár drah opět dokázal srovnat. Místy nám to připadlo, že turnaji šéfuje tentokrát právě Luba.

Krásný závěr, krásného turnaje a velké poděkování za včasný příchod všech hráčů v takovém hezkém počtu a doufáme, že to vydrží i nadále. Ještě si dovolíme jednu poznámku na závěr. Prosíme hráče, kteří měli narozeniny, či dlouho nehráli, aby tuto změnu na začátku nahlásili pořadateli turnaje. Je to ve vašem zájmu. Tímto se omlouváme Bobu Vančíkovi.

Díky vám všem a těšíme se na druhý turnaj série Senior Cup Tour ValMez 2019, který je v Xbowlingu ValMeznaplánován na 16. února 2019. Obsazovačka je již aktivní.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez