Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Ve skupině A LVDL nastoupil do trháku 3TÝM

« zpět na seznam

18.7.2019

Ve skupině A LVDL nastoupil do trháku 3TÝM

Ve středu 17. července 2019 pokračovala Letní Valašská Devítková liga skupinou A a jejím 2. HD. Toto kolo ovlivnily dva momenty. Prohra 3TÝMu s Fabulandem v úvodním zápase a DJ Thomas s Jerry Lee Lewisem a jeho Rock ´n´ rollem.

Již prvním zmíněný moment nasměroval vývoj tohoto večera. Fabuland začal výborně a ve výborném zápase porazil 3,5:1,5 (682:661) dosavadního lídra, 3TÝM. A tady to přišlo. 3TÝM (18,5 b. – celkem 36,5 b.) tato prohra zřejmě hodně naštvala, zařadil vyšší rychlostní stupeň a ve zbylých čtyřech zápasech ztratil pouze 3 body. Se slušným náskokem se tak stal nejen vítězem večera, ale v čele tabulky se bodově odpoutal od svých konkurentů.

Až závěrečný zápas rozhodl o tom, který mančaft půjde do 3. HD z druhého místa. A poprvé zvládli vzájemný zápas mezi družstvy vedoucí trojky Pivoni (14 b. – celkem 31 b.), když porazili 4:1 Fabuland (13 b. – celkem 30 b.). Ten tak po skvěle rozjetém začátku nakonec propadl v tabulce „až“ na třetí místo. Ovšem co je nejdůležitější, všechny tyto tři týmy mají slušně nakročeno do Finále A.

Skvěle rozjel kolo Hangár (11,5 b. – celkem 17,5 b.), když dokázal porazit jak Pivoně, tak i Fabuland. Pak přišla prohra s 3TÝMem a najednou to byl úplně jiný mančaft. A tady přišel na řadu zmíněný druhý moment večera. Pro zlepšení atmosféry nastoupil DJ Thomas a jeho písničky na přání a najednou byly priority úplně jiné. A nejen u Hangáru. Místo litých bojů o body přišla uvolněná zábava a došlo i na tanečky. Hangár se ovšem dokázal odrazit ze dna tabulky a postoupil na páté místo. Už to vypadalo, že čtvrté místo neudrží Valdefor (10 b. – celkem 21 b.), ale nakonec, hlavně díky výhře nad Hangárem, se to tomuto mančaftu podařilo. I přes hodně zlepšenou hru se naopak z šestého místa směrem nahoru neposunul Team Triogas (8 b. – celkem 14 b.). Pokud nenastane neočekávané zemětřesení, pak tyto tři týmy míří do Finále B.

A nyní ke statistikám kola. Hráčem večera se stal s výborným průměrem 249,80 bodu Vítek Hasník (3TÝM), pro své týmy byli nejužitečnější Kuba Podzemný (Pivoni) a Tomáš Blaha (Triogas), když oba vybojovali 5 bodů a Kuba si k tomu ještě připsal nejvyšší nához večera, 278 bodů. Mezi ženami zahrála nejlepší průměr 216,25 bodu Janča Irglová (Fabuland), 3,5 bodu pro družstva získala Martina Hasníková (3TÝM) a nejvyšší nához 245 bodů zahrála Ája Kudělková (Hangár). Co se týče družstev, tak nához večera 704 bodů předvedli PIVONI a nejvyššího průměru 672,80 bodu dosáhl lídr skupiny 3TÝM.

Tímto nám končí report z druhého hracího dne skupiny A Letní Valašské Devítkové ligy. Ke kolu s pořadovým číslem tři se sejdeme dle plánu, tedy ve středu 31. července 2019. Začátek samozřejmě v obvyklých 18:00 hodin. Díky za krásný letní bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou. Třeba u kvalifikace na Přebor Zlínského kraje, která je v plném proudu a čeká na Vaši účast.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez