608 300 319

Víťa Hasník vítězem Přeboru Zlínského kraje 2020

« zpět na seznam

17.12.2020

Tak se nám to, vážení přátelé a kamarádi, přece jen podařilo. Na třetí pokus a i ten byl ještě narychlo upravován, jsme po velkém úsilí odehráli Finále Přeboru Zlínského kraje 2020. Pro všechny hráče byly vytvořené stejné a spravedlivé podmínky takže i po sportovní stránce bylo vše v souladu pravidel. Velký dík patří všem zúčastněným hráčům, kteří oživili centrum Xbowling ValMez od 14. do 16. prosince 2020 svými výkony a atmosférou.

V těchto 3 dnech se odehrálo 9 finálových rund a celkem se nakonec Finále PZK zúčastnilo 42 hráčů, 17 v Kategorie A, 16 v Kategorii B a 9 v Kategorii C (Amatéři). Systém finálových her byl vzhledem k nutným opatřením změněn oproti předchozímu a byl stejný pro všechny kategorie. Každý hráč odehrál 6 her, ke kterým se jim přičetla jako bonusová hra hráčský průměr z nejlepších 3 bloků her kvalifikace + případně věkové HDC ke každé započítávané hře. Průměr ve výsledkové tabulce je ze skutečně odehraných 6 finálových her bez HDC. Toť vše k systému a můžeme si zrekapitulovat výsledky jednotlivých kategorií.

Začneme Kategorií C (Amatéři). Bohužel se na poslední chvíli ze zdravotních důvodů odhlásili 3 hráči, takže i z tohoto důvodu byla tato kategorie početně nejméně zastoupena. Přesto to vůbec neubralo na dramatičnosti a o medaile se bojovalo až do posledních hodů závěrečné rundy. Po velmi dobrém výkonu se nakonec z vítězství mohla radovat Žanda Pořízková (ValMez – 1224,8 b.), když svůj výsledek korunovala krásným náhozem 225 bodů a potvrdila tak své postavení jedničky kvalifikace. Druhý v kvalifikaci a celkově opět „až“ druhý skončil její největší soupeř, Láďa Filip (ValMez – 1183,2 b.). Byl to skvělý souboj, protože si to dokonce tito dva nejlepší hráči kategorie rozdali ve vzájemné souboji v 6. rundě. V předposlední, 8. rundě, zahrála svůj nejlepší turnaj Linda Nečasová (ValMez – 1081,8 b.) a nečekaně, ale zcela zaslouženě se probojovala na průběžné třetí místo. Bohužel pro ni v závěrečné 9. rundě nastoupili ještě 2 hráči „Céčka“. Skvělý finiš předvedl Dan Handl (Holešov – 1130,8 b.) a bylo z toho pro něj konečné krásné třetí místo. Před Lindu se ještě protlačil na čtvrté místo závěrečnou hrou Honza Vaculík (Zlín – 1092,7 b.). TOP šestku pak doplnil Miloš Petřík (Zlín – 1079,4 b.).

Kategorii B se hned v pondělních rundách představili hráči ValMezu, kteří ovládli kvalifikaci. A i když se svými výkony nebyli nadvakrát spokojení, nakonec to stačilo na medailová umístění. A jak to tedy dopadlo? Druhý hráč kvalifikace Mira Staněk (ValMez – 1249,1 b.) napálil ve své čtvrté hře krásných 243 bodů a byl to první rozhodující moment celého finále. Odolal ataku všech zbylých 15 hráčů a získal cenné vítězství. Druhý rozhodující moment bylo také číslo, ale opačného charakteru. 3x přes 190, 2x přes 180 a 1x 93!!!. Tohle dokázal „vyrobit“ Ondra Trojek (ValMez – 1226,0 b.) a tohle bude pro něj noční můra. Místo jasného vítězství průběžné třetí místo, když od druhého jej dělilo pouze 5,6 bodu. Při pohledu na tabulku je patrné, že tento rozdíl udělala bonusová hra – kvalifikační průměr. Radost naopak mohl mít nejlepší hráč kvalifikace, Lojza Horák (ValMez – 1231,6 b.). Usadil se za Mirou na průběžném druhém místě a čekal, jak zahrají hráči v dalších rundách. V pondělí se představila také Nela Capilová (ValMez – 1214,9 b.), zařadila se za Ondru na průběžné čtvrté místo a ujala se vedení mezi ženami. V dalších rundách již žádná z žen nezahrála lépe, a i když medaile v Kategorii B necinkla, tak titul nejlepší ženy ji již nikdo nesebral. V úterní 6. rundě dostal šanci z postu náhradníka Láďa Krusberský (ValMez – 1244,1 b.) a svou šanci využil téměř dokonale. Píšeme téměř, páč zpackaná pátá hra jej připravila o jisté vítězství. I tak si z tohoto finále odvezl konečné krásné druhé místo. Lojzíka tak odsunul na třetí místo a Ondra si dopil kalich hořkosti až do dna, když si tak může uvařit akorát bramboračku. Nelča pak obsadila konečné páté místo. Pořadí na prvních pěti místech tak bylo hotové. Ve středu se do finále sice ještě zapojilo 6 hráčů, ale žádnému z nich se mezi výše jmenované již nepodařilo probojovat. Nejlepší ze středečních rund byl Milda Krčma st. (Holešov – 1206,7 b.), který tímto výkonem uzavřel TOP šestku.

A zbývá nám prestižní a hlavní Kategorie A. V pondělí se nám představili pouze dva hráči a tím lepším byl nestárnoucí Radek Šobora (ValMez – 12921,1 b.). V úterní 4. rundě nastoupilo pár spolufavoritů celého finále a vedení se ujal David Klein (ValMez – 1385,2 b.) a nebýt několika zbytečných chyb, jeho výsledek by atakoval hranici ne 1400, ale 1500 bodů. A o tom je přesně bowling. Ani ne tak o strike jako o dohozech a hlavně, prvním hodem trefovat zařízení. Kdo nechybuje, ten vyhrává. A tak tomu bylo i u tohoto finále. Ale pojďme dál. Za Davidem se na průběžném druhém místě usadila Iva Fojtíková (ValMez – 1382,6 b.) a když v přímém souboji porazilo svou kamarádku a týmovou parťačku Aničku Stromšíkovou, bylo jasné, že se stane nejlepší ženou Zlínského kraje pro rok 2020. Rozhodnutí nakonec přinesla středeční 7. runda. Ve výborné formě se představil Víťa Hasník (Holešov – 1433,2 b.). Jako jediný ze všech aktérů dokázal zahrát ve finále průměr přes 200 bodů a hlavně. 100% dohozených singlovek a pouze 1 chyba na multipinech, to byl klíčový moment celého finále. Třešničkou na dortu pak byl nejvyšší nához celého finále, krásných 256 bodů. Nutno dodat, že jsme Víťu viděli zahrát dobře již mnohokrát, ale tentokrát to byly opravdu krásné hry, žádné zemákovice. Ještě však zbývaly odehrát závěrečné dvě rundy. Do předposlední 8. rundy přijela „holešovská klika“ a čekalo se, v jakém světle se představí. Nakonec z trojice „Áčkových“ hráčů zahrál nejlépe Honza Šípek (Holešov – 1343,3 b.) a především závěrečná hra 244 bodů jej vyhoupla na průběžné třetí místo. Do závěrečné 9. rundy nastoupil poslední z favoritů, Tomáš Helešic (ValMez – 1374,0 b.), ale ani on nedokázal zahrát průměr 200 a bylo jasné, že mu zbývá rozluštit poslední tajenku, a to kdo bude brát stříbro a kdo bronz. Nakonec i přes velkou snahu rozhodlo to, co u Davida. Zbytečné chyby jej připravily o spoustu bodů, ale i tak nakonec vybojoval zaslouženě celkové a konečné třetí místo. Čtvrtý tedy nakonec skončil Honza Šípek, páté místo brala Iva Fojtíková a náš nestor Radek Šobora doplnil krásným umístěním TOP šestku.

A je dobojováno. Nakonec se nám přece jen podařilo společným úsilím uspořádat regulérní Finále Přeboru Zlínského kraje 2020 a my se pomalinku blížíme k závěru. Opět jeden ze skvělých bowlingových turnajů, který jsme mohli v našem Vašem Xbowlingu ValMez uspořádat. Samotné finále má své vítěze i poražené a na řadu přichází ne povinné, ale opravdové poděkování sponzorům a partnerům tohoto turnaje, ZLÍNSKÉMU KRAJI, bowlingovým centrům v Holešově, Zlíně, Přerově a Valašském Meziříčí, obsluze všech bowlingových center a organizátorům této SUPER AKCE.

Předání cen nejlepším hráčům proběhne tentokrát z důvodů koronavirové epidemie individuálně, až nám to situace umožní. Sami všichni víme, že jsme stihli odehrát finále ne za 5 minut 12, ale takřka 5 minut po 12. Dnes, tj. ve čtvrtek 17.12.2020, máme centrum v letošním roce naposledy otevřené. V pátek 18.12.2020 z nařízení vlády budeme letos již potřetí mít na webu v aktualitách titulek - CENTRUM UZAVŘENO…..

Vraťme se však k závěrečným řádkům samotného finále. Nic skvělého by nebylo nebýt Vás, hráčů, kteří se tohoto sportovního klání zúčastnili. Díky moc za skvělou atmosféru, díky moc za krásné bowlingové zápasy, díky za Vaši účast. Těšíme se na Vás v roce 2021 při již 4. ročníku PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE.

Všem z celého srdce přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2021. Pro všechny z nás byl ten letošní hooodně náročný, smutný a špatný. Věřme tedy, že ten nadcházející bude lepší.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez a hlavní organizátor PZK, BK Zlín, z.s.