Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Volňásci sestřelili Republiku z prvního místa

« zpět na seznam

9.7.2020

Volňásci sestřelili Republiku z prvního místa

Ve středu 8. července 2020 ukončila čtvrté hrací dny jarní části ABL v Xbowlingu ValMez naše nejnižší skupina, 6. liga. A že to byla jízda a podívaná. Ještě jsme nezaznamenali, aby neúčast jednoho, i když nejlepšího hráče týmu, tak ovlivnila výsledek celého družstva. Nu což, stalo se, ale z druhé strany, o to zajímavější bude závěrečný večer.

Zasvěcení ví, že mluvíme o Republice (12 b. – celkem 85 b.), které citelně chyběl Ondra Trojek. I když motivoval kapitán Karel Dohnal zbytek týmu, seč mohl, nic nepomohlo. Ve vzájemných zápasech s Volňásky a Zkušebním provozem získala Republika jen 2 body a to je opravdu na lídra, pomýšlejícího na 5. ligu hooodně málo. Beh ohledu na to, jestli Ondra hrál nebo nehrál. Této šance dokonale využili Volňásci (27,5 b. – celkem 86,5 b.). V šesti zápasech ztratili jen 2,5 bodu, věc opravdu málo vídaná a kolektivní velmi dobrou hrou dokázali vymazat „nesmazatelné“ bodové manko na Republiku a před závěrečným kolem se vyšvihli do čela tabulky.

Velmi sympaticky zahrál také ZKUŠEBNÍ PROVOZ (20,5 b. – celkem 68,5 b.). Především dvě krásné výhry nad Republikou s celkovým bodovým skórem 9:1 jasně ukázaly, že když se příkladně bojuje, tak žádný zápas dopředu není prohraný. Jako vždy nám doplnil hrací den Sparing, bez kterého by to prostě nebylo ono. Tentokrát si zahráli Tweeners a předvedli nám zajímavé výsledky a vždy to bylo proti Volňáskům. V prvním vzájemném zápase zahráli dokonalou tužku – 371 bodů, aby pak složili reparát v odvetném zápase – 617 bodů.

A nyní mrkneme na statistiky kola. Aby byl hráč klasifikovaný, musí odehrát min. polovinu her hracího dne. Tuto podmínku splnili hráči večera Láďa Mičola (Volňásci), hrající v masce Miry Staňka, s průměrem 188,33 bodu a nejvyšším náhozem 234 bodů a Beáta Mojteková (Volňásci) s průměrem 150,33 bodu. A pak tady byli ti, kteří poctivě odehráli všech šest zápasů, a z těch byli nejlepší Karel Dohnal (Republika) s průměrem 152,17 bodu a Žanda Pořízková (Zkušební provoz) s průměrem 142,67 bodu. Celkem 5 bodů pro své týmy vybojovaly dvě ženy, Soňa Mičolová (Volňásci) a Žaneta Pořízková. Pro úplnost doplníme průměry hráčů Sparingu. Tomáš Helešic - 195,83 bodu, Láďa Šmelcer – 165,17 bodu a Lojzík Horák – 164,67 bodu. Týmové statistiky ovládli Volňásci díky nejvyššímu náhozu 528 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 429,00 bodu.

Máme tedy za sebou předposlední hrací den 6. ligy. K závěrečnému, pátému večeru, se v Xbowlingu ValMez sejdeme opět za 14 dní, ve středu 22. července 2020, začátek samozřejmě v 18:00 hodin. Jako již tradičně proběhne po skončení kola vyhlášení s předáním cen. Takže si prosím naplánujte o nějakou tu minutku delší vycházku. Díky za krásný bowlingový večer a těšíme s Vámi brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez