Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Zlatý hattrick pro 3TÝM z Valašského půlmaratonu

« zpět na seznam

3.2.2020

Zlatý hattrick pro 3TÝM z Valašského půlmaratonu

Opět jeden z opravdu parádních bowlingových dnů zažil Xbowling ValMez. V sobotu 1. února 2020 se konal již VIII. turnaj Valašského půlmaratonu. Po trošku hektické prezenci, kdy se nám nedostavil jeden řádně přihlášený tým, jsme díky skvělé výpomoci Pivoňů nakonec důležitou devátou dvojici dali do kupy.

A mohlo se začít hrát. Počáteční prezenční rozladění bylo pryč a všech 24 hráčů se s nadšením pustilo do 12 hodinového bowlingového klání. Úvodní třetinu, čili osm her, zvládli na výbornou právě Pivoni (3017 b.) a trochu nečekaně, ale zcela zaslouženě se usadili v čele tabulky. Na druhém a třetím místě se v tuto chvíli nacházeli spolufavorité turnaje Tweeners (2922 b.) a 3TÝM (2892 b.). Hodiny nám ukazovaly 13:30 hodin a na řadu přišla první mazací pauza, kterou naši účastnici využili k důležitému a výbornému obědu.

Druhá třetina vyšla nejlépe týmu Tweeners (3090 b.), který smazal manko na vedoucí Pivoně a vystřídal je v čele tabulky (6012 b.). Také 3TÝM (2931 b.) zvýšil tempo a i on se pošoupl v tabulce nahoru, na druhé místo (5823 b.). Vydařených osm her předvedli Přespolní (2922 b.) a poskočili na průběžné třetí místo (5726 b.). A kde nám zmizeli Pivoni? Možná trochu přepálili začátek a z pozice lídra nám klesli na čtvrté místo (5593 b.). Velmi sympatické výsledky předváděli Cleaners Holešov (5584 b.) a stále drželi páté místo a pomalinku se začal zvedat StaToVar (5575 b.) a z podpalubí tabulky postoupil již na šesté místo. Čas nám ukazoval cca 18 hodin, když jsme opět zapnuli mazačku a hráči dostali možnost se posilnit večeří před závěrečnými boji.

Jako vždy byly poslední hry velmi strhující. U některých týmů šla bezstarostnost stranou, počítalo se, kalkulovalo se a začal se pořádat hon na vedoucí Tweeners. A jak to vše dopadlo? Začneme z druhé strany, čili od devátého místa. Na této pozici se nám umístila Republika (7555 b.). Narychlo složená dvojice bojovala, ale ostatních osm týmů bylo nad jejich síly. Přesto patří pánům velký palec nahoru, protože díky nim proběhl turnaj zcela plynule a pohodově. Osmé místo obsadili Hrnčíři (7840 b.), kteří bohužel nedokázali obhájit pěkné šesté místo z podzimního maratonu a v září tak mají co napravovat. Kvalita v týmu určitě je. Až na sedmé místo nám po skvělém startu klesli Pivoni (8032 b.). A my jsme slíbili pánům, že na ně budeme v reportu hodní, takže je zhodnotíme pozitivně. Příště to bude určitě lepší, kucí. A co napsat o týmu na šestém místě? Když to nejde, tak to prostě nejde a nic s tím nenaděláte. Takže vzkaz pro NO NAME (8222 b.)? Nevyšlo to v únoru, vyjde to v září. Závěrečné hry si určitě představovali jinak i Přespolní (8243 b.), kteří po dvou třetinách drželi v rukou třetí místo. Jenže zajíci se počítají až po honu a ty největší úšáky pochytali jiní střelci a tak se na druhou stranu Syrákova veze páté místo. V nenápadné, ale velmi vyrovnané hře pokračovali holešovští Cleaners (8371 b.) a z Valašského půlmaratonu si vezou domů výborné čtvrté místo. Takže se jen můžeme těšit, čím nás tento mačaft překvapí na podzim.

A máme tady tři nejlepší týmy zimního maratonu 2020. Své tempo dokázal vystupňovat StaTovar (3050 b. – celkem 8625 b.), v souboji týmů o třetí místečko na bedně suverénně dominoval a nebýt zaspané první třetiny, mohli ostravští chachaři pomýšlet i výš. Přesto velká gratulace, kdy po podzimním propadáku opět zaujali místo mezi nejlepší trojicí. Možná přemíra snahy, možná zbytečný strach, ale v každém případě své vedoucí postavení lídra nedokázali udržet Tweeners (2868 b. – celkem 8880 b.), obsadili konečné druhé místo a na své druhé vítězství v půlmaratonu si musí počkat minimálně do září. Tento tým má velký potenciál a dokázal, že hrát umí a že s ním musí vždy počítat. Zbývá nám vyřknout poslední jméno, jméno vítěze. Velký závěr, jako již několikrát, předvedl 3TÝM (3102 b. – celkem 8925 b.) a my můžeme napsat jedině to, co jsme vyřkli při sobotním vyhlašování, velmi známý, ale zcela výjimečný výrok Roberta Záruby. Vítej zlatý hattricku. Tím je řečeno vše. Klobouk dolů pánové.

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Nejlepším hráčem maratonu se stal Tomáš Helešic (Tweeners) s průměrem 197,38 bodu a nejvyšším náhozem 268 bodů. Nejlepší ženou turnaje se stala Anička Stromšíková (NO NAME) s průměrem 176,31 bodu a nejvyšší nához dvojice 465 bodů si připsali Tweeners (Tomáš Helešic a Mira Staněk). Vloženou soutěž o největší počet strike vyhráli v mužích Víťa Hasník (3TÝM) – 106 a v ženách pak Iva Fojtíková (NO NAME) – 64

A to by tak bylo z VIII. Valašského půlmaratonu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme při IX. Valašském půlmaratonu v sobotu 5. září 2020. Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez